Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parafínové zábaly rukou

Použití parafínu
choroby pohybového aparátu hlavně rukou, příp jiných malých kloubů degenerativního a revmatického původu, zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou 

Zábal je vhodný při bolestech, otocích kloubů, při omezení hybnosti rukou ap..Trvá cca 20 min, cena 150 Kč. Je vhodné zábaly opakovat po měsíci aspoň 3x.

Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům, získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhne při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. 

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů  Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu (na dlaních jsou nervová zakončení buněk) a vytváří již zmíněnou ochranu drobných kloubů. Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, hebké a sametové.

 
Nelze použít
 při virózách, u otevřených ran