Jdi na obsah Jdi na menu
 


SurGal Clinic - endoprotézy, artroskopie

 Naše zařízení má dlouhá léta úzkou spolupráci se soukromou chirurgicko-ortopedickou klinikou  v Brně "SurGal Clinic" - www.surgalclinic.cz . Toto moderní zařízení se nachází v luxusních renovovaných prostorách na ulici Drobného 38 v Brně (dříve nemocnice Delta, Hybešova nemocnice za Lužánkami). Klinika je vybavena nejmodernějšími přístroji (včetně RTG, CT, magnetické rezonance).  Jednolůžkové pokoje jsou na úrovni 5-hvězdičkového hotelu. Všechny pokoje jsou s klimatizací, regulací vlhkosti, koupelnou s bezbariérovým přístupem, TV, přístupem na internet, křeslem, lednicí s minibarem (obr. viz fotoalbum). Zdravotní péče je zajištěna odborným lékařským a středně zdravotnickým perzonálem, včetně kvalifikovanými fyzioterapeuty. Následná péče je u větších operací probíhá na rehabilitačním oddělení přímo v nemocnici Surgal .

Do repertoáru kliniky patří všechny běžné ortopedické operace (endoprotézy, artroskopie a další). Operace jsou prováděny kvalifikovanými lékaři pocházejícími z  I.Ortopedické kliniky FN u sv. Anny Brno -  MUDr. Oldřichem Jelínkem, Ph.D. (endoprotetika), prim. MUDr. René Mosterem, CSc. (endoprotetika), MUDr. Novotným Milanem,  MUDr. Petrem Otiepkou a MUDr. Šnelerem Janem ,. MUDr.. Kotěrou Jakubem, MUDr. Frajtem Markem  (artroskopické operace). Typy endoprotéz jsou používány pouze od renomovaných firem (více informací možno získat u Dr. Jelínka). Kyčelní endoprotézy používáme většinou necementované (delší životnost). Používáme moderní techniku implantace náhrady kolenního kloubu - Visionaire / viz nová metoda/. Dále je možnost implantace endoprotézy z oxiniového materiálu. Jeho výhodou je minimální otěr a proti keramice odpadá nebezpečí prasknutí materiálu pro křehkost. Tento materiál umožňuje výrazné prodloužení životnosti endoprotézy.

Všechny operace jsou prováděny v rámci zdravotního pojištění (pro nepojištěné pacienty za přímou úhradu). Je třeba uhradit poplatek za nadstandardní ubytování "all inclusive" , příp za metodu Visionaire nebo oxiniové endoprotézy, příp. za crosslinkovou polyetylénovou vložku u TP kolena. Ceny - viz ceník. 

 

 

 Provedení předoperačního vyšetření včetně RTG (příp. MR) vyšetření postižené oblasti a  laboratorního vyšetření je zajištěno recepcí. Je třeba se domluvit na termín mobilem s recepcí na telefonu  532149306. Současně Vám bude umožněna prohlídka zařízení.

Mapa

Kryté placené parkoviště se nachází za hlavní budovou nemocnice, vjezd je průjezdem mezi budovami .

 

 V rámci chirurgického programu jsou v nemocnici prováděny elektivní chirurgické a plastické operace  také za nadstandardních podmínek. V příp. zájmu kontaktujte nemocnici na webu nebo osobně.