Jdi na obsah Jdi na menu
 

SurGal Clinic - endoprotézy, artroskopie

 Naše zařízení má dlouhá léta úzkou spolupráci se soukromou chirurgicko-ortopedickou klinikou  v Brně "SurGal Clinic" - www.surgalclinic.cz . Toto moderní zařízení se nachází v luxusních renovovaných prostorách na ulici Drobného 38 v Brně (dříve nemocnice Delta, Hybešova nemocnice za Lužánkami). Klinika je vybavena nejmodernějšími přístroji (včetně RTG, CT, magnetické rezonance).  Jednolůžkové pokoje jsou na úrovni 5-hvězdičkového hotelu. Všechny pokoje jsou s klimatizací, regulací vlhkosti, koupelnou s bezbariérovým přístupem, TV, přístupem na internet, křeslem, lednicí s minibarem (obr. viz fotoalbum). Zdravotní péče je zajištěna odborným lékařským a středně zdravotnickým perzonálem, včetně kvalifikovanými fyzioterapeuty. Následná péče je u větších operací probíhá na rehabilitačním oddělení přímo v nemocnici Surgal .

Do repertoáru kliniky patří všechny běžné ortopedické operace (endoprotézy, artroskopie a další). Operace jsou prováděny kvalifikovanými lékaři pocházejícími z  I.Ortopedické kliniky FN u sv. Anny Brno -  MUDr. Štěpánem Ondrůškem, prim. MUDr. René Mosterem, CSc. (endoprotetika), MUDr. Novotným Milanem,  MUDr. Petrem Otiepkou a MUDr. Šnelerem Janem ,. MUDr.. Kotěrou Jakubem, MUDr. Frajtem Markem  (artroskopické operace). Typy endoprotéz jsou používány pouze od renomovaných firem. Kyčelní endoprotézy používáme většinou necementované (delší životnost). Používáme moderní techniku implantace náhrady kolenního kloubu - Visionaire / viz nová metoda/. Dále je možnost implantace endoprotézy z oxiniového materiálu. Jeho výhodou je minimální otěr a proti keramice odpadá nebezpečí prasknutí materiálu pro křehkost. Tento materiál umožňuje výrazné prodloužení životnosti endoprotézy.

Všechny operace jsou prováděny v rámci zdravotního pojištění (pro nepojištěné pacienty za přímou úhradu). Je třeba uhradit poplatek za nadstandardní ubytování "all inclusive" , příp za metodu Visionaire nebo oxiniové endoprotézy, příp. za crosslinkovou polyetylénovou vložku u TP kolena. Ceny - viz ceník. 

 

 

 Provedení předoperačního vyšetření včetně RTG (příp. MR) vyšetření postižené oblasti a  laboratorního vyšetření je zajištěno recepcí. Je třeba se domluvit na termín mobilem s recepcí na telefonu  532149306. 

Mapa

Kryté placené parkoviště se nachází za hlavní budovou nemocnice, vjezd je průjezdem mezi budovami .

Od 1.7.22 bude MUDr. Ondrůšek provádět endoprotetické operace ale i jiné ortopedické operace ve FN u sv. Anny - vše hrazeno pojišťovnami. Na všechny výkony je potřeba se u Dr. Ondrůška objednat. Od 1.7.22 bude MUDr. Kovanda provádět artroskopické operace v IC klinice Brno Bulharská 29 - https://www.icklinika.cz/cz/o-nas/

 

 V rámci chirurgického programu jsou v nemocnici prováděny elektivní chirurgické a plastické operace  také za nadstandardních podmínek. V příp. zájmu kontaktujte nemocnici na webu nebo osobně.